ROK SZKOLNY 2017/2018

PASOWANIE KLAS I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

15 lutego 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników.
Każda klasa I obejrzała krótkie przedstawienie "ŚWIAT POSTACI Z BAJEK" przygotowane przez uczniów klasy 5a: Aleksandrę, Natalię, Marysię, Weronikę i Adriana. Po przedstawieniu uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, wysłuchali pogadanki na temat biblioteki i zasad w niej obowiązujących. Dzieci otrzymały piękne zakładki. W tym dniu uczniowie klas pierwszych wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę z biblioteki szkolnej.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik 2017 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

„Elita czyta”

Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.

2. Praca konkursowa to wiersz promujący bibliotekę, czytanie i książki.

3. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa i biblioteki oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku wśród społeczności uczniowskiej.

4. Prace muszą być wykonane samodzielnie, z poszanowaniem wszelkich praw autorskich.

5. Konkurs trwa od 09.10.2017 r. do 25.10.2017 r.

6. Podpisane prace należy przynosić do biblioteki.

7. Prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane jury.

8. Nagrodzone zostaną 3 pierwsze miejsca. Na zwycięzców czekają nagrody niespodzianki.

9. Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 30.10.2017 r. a nagrodzone prace zostaną opublikowane na gazetce i na stronie internetowej biblioteki.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!